Dostosowanie Infrastruktury Ochrony Zdrowia Dla Potrzeb Osób Starszych  i Niepełnosprawnych

Celem głównym projektu pn. „Dostosowanie infrastruktury ochrony zdrowia dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych” jest poprawa jakości usług świadczonych przez Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Węgorzewie.

W ramach inwestycji została zmodernizowana izba przyjęć, wyremontowano pomieszczenia higieniczno – sanitarne dla pacjentów na poszczególnych oddziałach oraz zakupiono wyposażenie i sprzęt medyczny.

Zakres przedsięwzięcia obejmował remont następujących pomieszczeń Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Węgorzewie:

• Izba przyjęć,

• węzeł sanitarny dla Oddziału Ogólnopsychiatrycznego III (parter),

• węzeł sanitarny dla Oddziału Ogólnopsychiatrycznego II (I piętro),

• węzeł sanitarny dla Oddziału Detoksykacji Alkoholowego (II piętro).

W ramach przedsięwzięcia został również zakupiony specjalistyczny sprzęt, m.in.:

• kardiomonitor z podstawką

• aparat EKG

• urządzenie do ozonowania pomieszczeń (dekontaminacji)

• defibrylator

oraz meble i sprzęt medyczny.

Dzięki realizacji Projektu, podniesiona została jakość usług zdrowotnych na terenie oddziaływania Projektu, co przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz wpływa pozytywnie na jakość życia mieszkańców w regionie, w szczególności osób starszych i niepełnosprawnych dotkniętych chorobami psychicznymi. Ponadto zakup specjalistycznego sprzętu umożliwia szybszą diagnostykę pacjentów Szpitala, przyczyniając się do wzrostu wykrywalności chorób.