Oddziały

Centrala (87) 427 29 70, (87) 427 01 21

Koordynator oddziału (87) 427 29 70 wew. 513

Dyżurka (87) 427 29 70 wew. 511

Wszystkie osoby zainteresowane naszym wsparciem, zapraszamy do współpracy.

Jesteśmy po to, by pomagać !

Indywidualna troska o pacjenta jest tym, czym się charakteryzujemy.

Nasz doświadczony personel medyczny jest na Twoje potrzeby.

„Zdrowie psychiczne najwyższym dobrem człowieka”

Naszym zadaniem jest poprawa jakości zdrowia, zapewnienie potrzeb psychosocjalnych, społecznych oraz poprawienie sprawności ruchowej.

Oddział Dzienny Psychiatryczny jest ośrodkiem wsparcia terapeutycznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ogniwem oparcia społeczno-rehabilitacyjnego dla osób, które z powodów znacznych deficytów w zakresie funkcjonowania społecznego mają poważne trudności w życiu rodzinnym i/lub społecznym.

Podstawowym zadaniem oddziału jest osiągnięcie przez uczestników oddziału możliwie jak najpełniejszej samodzielności życiowej, przywrócenie możliwości pełnienia powszechnie dostępnych w danej społeczności ról społecznych, ról społecznych, pełną integrację społeczną.

Oddział zapewnia diagnostykę, farmakoterapię, świadczenia terapeutyczne, konsultacje specjalistyczne oraz edukację zdrowotną.

Na oddział przyjmowane są osoby z rozpoznaniem F00 – F99 ( z wyłączeniem F10-F19 i F71-F79). Jedyne kryterium przyjęcia to aktualny stan psychiczny kliniczny, umożliwiające leczenie farmakologiczne w systemie dziennym i realizację określonego programu terapeutycznego.

Po skierowanie należy się zgłosić do lekarza psychiatry, bądź lekarza rodzinnego. Kwalifikacje do grupy będą następować w oparciu o wcześniejszą konsultację prowadzoną przez lekarza psychiatrę. Na Oddziale dostępnych jest 5 miejsc.